გაკვეთილის გეგმა
გაკვეთილის თემა
|
წელიწადის დროები
|
სწავლების საფეხური
|
დაწყებითი საფეხური,IIIკლასი
|
მოსწავლეთა პროფილი
|
18 მოსწავლე
|
გაკვეთილის მნიშვნელობა/აქტუალობა
|
მოსწავლეები შეძლებენ
|
გაკვეთილის მიზნები და შედეგები
|
|
წინასწარი ცოდნა
|
მოსწავლეებს ნასწავლი აქვთ
|
შეფასების საგანი და პროცედურები
|
მოსწავლეები შეფასდებიან წინასწარ შემუშავებული შეფასების რუბრიკის საშუალებით
|
სასწავლო მასალა და ტექნიკური რესურსები
|
სახელმძღვანელო,კომპიუტერი,ბარათები,ფლიფჩარტები,მარკერები.ფურცლები.კომპიუტერული პროგრამები:word ,power point
|
გაკვეთილის მსვლელობა
|
საორგანიზაციო საკითხები -2 წუთი
A ფაზა (გამოწვევა)-6 წუთი
1.გონებრივი იერიში-ასოციაციური რუკა-2 წუთი
მთავარი სიტყვა “წელიწადი”ჩაწერილია წრეში და მოსწავლეებმა უნდა გაიხსენონ მასთან დაკავშირებული სიტყვები
2.მასწავლებელი აჩვენებს სლაიდებს და მოსწავლეებმა უნდა გამოიცნონ რომელი წელიწადის დროა,როგორი ამინდია,რას იცვამენ.2წუთი
მასწავლებელი კლასს ყოფს 4 ჯგუფად.დაყოფა ხდება შემთხვევითობის პრინციპით.მასწავლებელს მაგიდაზე გაშლილი აქვს პატარა ბარათები,რომლებზეც ხატია მზე,ვარსკვლავი,მთვარე,ღრუბელი.მოსწავლეები სათითაოდ ირჩევენ თითო ფურცელს.მასწავლებელი სთხოვს მოსწავლეებს ვისაც ერთნაირი ბარათები შეხვდათ ერთად დასხდნენ.2 წუთი
B ფაზა(შინაარსის რეალიზება)- 25 წუთი
1.მასწავლებელი მთელ კლასს მიმართავს კითხვებით და ახდენს ნასწავლი მასალის გამოკითხვას.-5 წუთი
2.მასწავლებელი ამუშავებს მოსწავლეებს წყვილებში,აძლევს სხვადასხვა აქტივობას.-12 წუთი
3.მასწავლებელი თითოეულ ჯგუფს აძლევს სხვადასხვა წელიწადის დროს,მათ ევალებათ 8 წუთის განმავლობაში აღწერონ თავიანთი დროები და დაწერონ ესე-8 წუთი
C ფაზა(გამთლიანება)-12 წუთი
|
No comments:
Post a Comment